Technické podmínky

Společnost 24print s.r.o. si vyhrazuje právo dle vlastního uvážení samostatně upravovat technické parametry předaných materiálů, případně tyto materiály dále editovat, za účelem dosažení nejlepší možné tiskové kvality.

Stejně tak si vyhrazuje právo optimalizovat předané materiály pro přenos po internetu.

Provedení tiskového díla či poskytnutí tiskových služeb je prováděno na digitálních laserových a inkjetových strojích v maximální technologické kvalitě, kterou tyto stroje umožňují. Použitý způsob tisku je závislý na předlohách nebo výběrem způsobu tisku (druhu papíru) na internetovém serveru. Specifikace výběru papíru je dána povolenými kombinacemi internetového rozhraní.

1. Produkty označené jako HD (High Density) jsou tisknuty na stroji Canon DreamLabo 5000.

Canon DreamLabo 5000

Technologická specifikace

 • Technologie tiskové hlavy FINE zajišťuje přesné nanášení inkoustu vysokou rychlostí
 • Sedm inkoustů na bázi barviva nabízí široký rozsah barev a plynulé gradace
 • Tisk fotografií ve vysokém rozlišení 2 400 dpi
 • Automatický oboustranný tisk, který je ideální pro tisk kvalitních fotoknih
 • Data je potřeba dodat v barevném prostoru RGB, konkrétně sRGB (při použití jiných barevných prostorů - Adobe RGB, ProPhoto RGB - negarantujeme barevnost tisku, která v tomto případě nemůže být předmětem reklamace).

Tisk ve vynikající kvalitě

Systém sedmi inkoustů CMYK, C-light, M-light, Grey

Tisk fotografií ve vysokém rozlišení

Automatický oboustranný tisk

Tisk ve vynikající kvalitě

Systém sedmi inkoustů CMYK, C-light, M-light, Grey

Tisk fotografií ve vysokém rozlišení

Automatický oboustranný tisk

Zařízení DreamLabo 5000 využívá renomovanou technologii inkoustového tisku společnosti Canon. S vysokou úrovní přesnosti tisku při mimořádných rychlostech a bez škodlivých chemikálií nabízí skvělou alternativu ke klasické technologii na bázi halogenidu stříbra. Výtisky dosahují životnosti až 300 let. Při výpočtu této hodnoty byla použita mezinárodně uznávaná testovací metoda ISO 18924. Trvanlivost byla vypočtena na základě standardního testu podle standardu ISO 18924. Testované předměty byly navíc uloženy v kontrolovaných prostředích s vysokou teplotou a 50% relativní vlhkostí pro urychlení blednutí barev. Měřením míry zmenšení optické hustoty a úrovně žloutnutí byla vypočtena následná trvanlivost HD Foto v klimatických podmínkách s teplotou 23 °C a 50% relativní vlhkosti.

Kvalita a rychlost

Jedinečná technologie tiskové hlavy FINE společnosti Canon využívá velké množství mikroskopických inkoustových trysek, které inkoust přesně a vysokou rychlostí nanášejí na tiskové médium. V kombinaci se zrychleným jednoprůchodovým tiskem využívajícím sedm pevně ukotvených tiskových hlav v řadě nabízí nové možnosti rychlého tisku s mimořádnými detaily.

Barevný i černobílý tisk

Systém sedmi barevných inkoustů doplňuje klasický systém CMYK o fotografický azurový, fotografický purpurový a šedý inkoust, což umožňuje reprodukci širšího rozsahu barev a přesnější nastavení barev.
Černobílý tisk je prováděn pouze černým a šedým inkoustem.

2. Produkty označené jako Inkjet mají následující technické specifikace:

 • Maximální rozlišení tisku 2 400 x 1 200 dpi
 • Vysoce kvalitní výtisky o šířce až 1 m
 • 12 barevných pigmentových inkoustů LUCIA EX
 • Široký rozsah barev a jemné gradace
 • Omezení vzniku bronzingu
 • Vysoce odolné proti poškrábání
 • Vylepšená reprodukce černé barvy
 • Zdokonalené detaily v tmavých oblastech
 • Zvýšená přesnost tisku textů a čar
 • Vynikající stejnorodost barev v ploše
 • Přesné nátiskové zařízení
 • Data je možné dodat v profilu sRGB

  Černobílý tisk je prováděn speciálními inkousty LUCIA EX (Black, Matte Black, Gray a Photo Gray), které byly vyvinuty speciálně pro snížení zrnitosti a bronzingu, jsou odolné proti poškrábání a blednutí. Kombinací těchto inkoustů je dosaženo výjimečné kvality monochromatického fotografického tisku.

3. Plakáty a obrazy jsou tisknuty s následující technickou specifikací:

 • 6-ti barevný tisk (C, M, Y, K, Light C, Light M)
 • Rozlišení tisku 1 200 dpi
 • Maximální šířka tisku 1 m
 • Ekologické nezápachové inkousty typu Latex
 • Ideální pro použití v interiéru
 • Zvýšená odolnost tisku proti vodě a UV záření

4. Tisk označený jako SD (Standard Density) je prováděn digitálním nebo laserovým tiskem.

5. Veškeré další produkty jsou tisknuty s následující technickou specifikací:

K tisku je použita digitální tisková technologie, respektive xerografická nebo inkjetová technologie s tiskovým rozlišením až 2400 x 2400 dpi a tiskovým rastrem až 250 lpi. Tímto je dosaženo vykreslení jemných detailů, ostrých textů a pravidelných linií.

Lakování a laminace

Na základě povolených kombinací jednotlivých produktů a druhů použitého materiálu na webových stránkách www.24print.eu lze objednat jako povrchovou úpravu lak nebo laminaci.
Lak se na papír nanáší pomocí válců a následně se utvrdí pod UV světlem při teplotě až 120 ºC.
Laminace je docílena folií, která je zatavena na papír při teplotě až 120 ºC. Použitá fólie je voděodolná.

Specifické podmínky formátů a dat

 • Pro dosažení optimální barevnosti všech HD produktů je třeba dodat data v barevném prostoru sRGB. Při použití jiných barevných prostorů (Adobe RGB, ProPhoto RGB) negarantujeme barevnost tisku, která v tomto případě nemůže být předmětem reklamace.
 • U tiskových dat nepoužívejte žádné barevné profily, tzv. ICC profily. Ty nejsou při tisku nikterak zohledňovány a rozdílná barevnost způsobená použitím barevných profilů nemůže být v tomto případě předmětem reklamace.
 • Přesné velikosti tisků formátů do 50 cm se mohou lišit až o +/- 2 mm. U větších formátů nad 50 cm, může být odlišnost od přesného formátu až 1 % (až +/- 5 mm).
 • U výrobků svázaných kroužkovou vazbou musí být alespoň 10 – 15 mm volný prostor pro perforaci a vazbu.
 • Texty by neměly být blíže než 5 mm od kraje papíru nebo oblasti perforace a vazby. V opačném případě text nemusí být viditelný v celém rozsahu.
 • Maximální velikost nahrávaného souboru je 100 MB, povolené formáty souborů: JPG, PNG, PDF, některé TIFF. Pro nahrávání velkých souborů nebo při větším množství jednotlivých souborů doporučujeme použít nástroj 24uploader.

Definice obchodního pojmu velikost

Označení skupin fotografií na webových stránkách www.24print.eu v kategorii „Fotky – HD Profi Foto“ (např. 10x13 apod.) je obchodním pojmem, nejedná se o skutečné rozměry výsledného produktu v centimetrech. Rozměr výsledného produktu pro každou takovou skupinu fotografií je uveden ve specifikaci produktu ve spodní části obrazovky pod textem „Rozměr papíru:“. Pro vztah mezi obchodním pojmem a výsledným rozměrem byla vytvořena následující tabulka:

Obchodní pojem Rozměr papíru v mm
10x13 101x135
10x15 101x152
11x15 114x152
15x15 152x152
13x18 135x180
13x20 135x203
15x20 152x203
15x23 152x228
15x30 152x304
23x30 229x304
30x20 304x203
30x21,5 304x215
30x23 304x229
30x30 304x304
30x40 304x406
30x45 304x457
30x50 304x508
30x61 304x609

Na základě výše uvedeného nemůže být předmětem reklamace chybné vyložení si obchodního pojmu Kupujícím, jako skutečný rozměr výsledného produktu v centimetrech.

Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.